WYDAM WŁASNĄ KSIĄŻKĘ?! // Jak wydać pierwszą książkę? // Dlaczemu.pl
Odkąd pamiętam nie lubiłam czytać. Lektury szkolne to był dla mnie dramat, o innych książkach już nie wspomnę. Przez przypadek, mniej więcej na początku gimnazjum odkryłam aplikację, gdzie ludzie umieszczają swoje własne opowiadania i książki. Wattpad zmienił moje podejście do wszystkiego. Znalazłam tam przede wszystkim książki pisane przez młodych ludzi, dla młodych ludzi, o sławnych osobach (tzw fan fiction), współczesnym językiem. Pamiętam, że pierwszą rzeczą, którą tam przeczytałam była książka Bad boys do it better, a mnie jako wielkiej fance filmu "3 metry nad niebem" propozycja niegrzecznego chłopca tak bardzo się spodobała, że pragnęłam coraz więcej. Aktualnie czytam mniej online. Wzbogacam swoją wiedzę o książki znanych autorów, drukowane ale wciąż wracam do tego jak zaczynałam. Dzięki temu (o dziwo) bardzo polubiłam język polski w szkole. Przerabianie tekstów, pisanie opowiadań i różnych prac sprawia mi przyjemność.

Sama zaczynałam pisać jakieś opowiadania. Zebrałam całkiem sporą jak na to, co pisałam grono odbiorców : 50 tysięcy wyświetleń i kilka tysięcy gwiazdek to było i wciąż jest dla mnie sporo. Pisałam jakieś marne fan fiction, jakich było na wattpadzie pełno. Potem próbowałam drugi raz, ale też nie wyszło. Teraz pracuję nad nowym opowiadaniem, które nie jest jeszcze opublikowane. Stare rozdziały zostały usunięte i teraz czekają, by pojawiło się w nich coś świeżego:).


Czy wydam własną książkę? Może kiedyś. Kiedy wszystko już będzie dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Chciałbyś wydać swoje pierwsze dzieło? Nic nie stoi na przeszkodzie! 

"Dlaczemu to przede wszystkim wydawnictwo dla początkujących pisarzy, które pragnie promować i wspierać każdy młody talent.
Posiadają również własny zbiór wydanych produktów. Dlaczemu.pl to miejsce tworzone przez osoby zakochane w literaturze z myślą o rozwijaniu artystycznych dusz! "

Jeśli więc piszesz, tworzysz, kochasz czytać, ten portal jest dla ciebie:). Czy nie było by fajnie przestać pisać do szuflady i podzielić się nim ze światem?
Może wciąż nie jesteś przekonany do czytania, lub nie możesz znaleźć nic w swoim typie? Z chęcią polecę ci moje ulubione dzieła online, napisz do mnie prywatną wiadomość na facebboku " Jej wysokość Julia" lub na instagramie @julkaski. 4 komentarze:

 1. Wattpada odkryłam dokładnie w listopadzie 2015 roku i śmiało mogę powiedzieć, że przez te portal odkryłam sobie pasję do pisania i do samego czytania. Zaczynając tam miała, po kilka wyświetleń i mniej niż podstawową wiedzę na temat zasad pisania. Teraz jedna z moich książek ma ponad 2mln wyświetleń. Ten portal całkowicie zmienił moje nastawienie do literatury. :)

  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna opcja dla kogos , kto nie jest pewny siebie , a tworzy w zaciszu domowym :)
  Pozdrawiam ! Tysiatestuje.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie zaczęłam pisać na Wattpadzie, ale osobiście bardzo lubię go czytać! :)
  nightmareskillme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł, zwłaszcza jak lubisz pisać :)

  Pozdrawiam, Tak Po Prostu BLOG :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.